Akušerijos ginekologijos skyrius

Kontaktai (Josvainių g. 2)

Skyriaus vedėja
Akušerė ginekologė Jūratė Žebrauskienė Tel.: (8 37) 306 061
Akušeris ginekologas Vidmantas Sedziniauskas Tel.: (8 37) 306 060
Akušerė ginekologė Medicinos mokslų daktarė
Goda Jievaltienė
Tel.: (8 37) 306 068
 
Vyresnioji akušerė:
Akušerė Ilona Joneliūnienė  

Apie skyrių

Akušerijos ginekologijos skyriaus priėmimo tel.: (8 37) 306 057

Skyriuje yra priėmimo kambarys, akušerijos, nėštumo patologijos, ginekologijos poskyriai, akušerijos dienos stacionaras bei konsultacijų – diagnostikos kabinetai. Akušerijos poskyryje veikia 7 gimdyklos, 20 palatų pagimdžiusioms moterims ir jų naujagimiams bei šeimos nariams. Kiekvienais metais skyriuje gimsta 1200-1300 naujagimių.

Gimdyklos sąlygos priartinamos namų aplinkai – kiekviena moteris gimdo atskiroje gimdykloje, kartu su ja gali būti jos šeimos nariai. Po gimdymo naujagimis neatskiriamas nuo motinos ir savo šeimos narių. Tėveliams sudaroma galimybė būti kartu tiek gimdykloje, tiek palatose po gimdymo. Skyriuje gimdyvės skatinamos naujagimius maitinti motinos pienu, pradedant nuo ankstyvo žindymo tik gimus kūdikiui.

Nuo 2015 m. pagimdžiusias moteris pastoviai konsultuoja vyresnioji žindymo specialistė, akušerė V. Perminaitė. Konsultacijos tęsiamos ir mamoms išvykus į namus (telefonu ar moterims atvykus į priėmimo kambarį). Skyriuje nuolat gerinamos sąlygos, tobulinamos paslaugos motinai ir jos kūdikiui, įdiegiami naujausi diagnostikos ir gydymo metodai, naudojama šiuolaikinė medicininė aparatūra. 2004 m. ligoninei suteiktas Naujagimiui palankios ligoninės statusas. 2016 m. statusas išlaikytas.

Nėštumo patologijos poskyryje ir akušerijos dienos stacionare gydomos nėščiosios, sergančios nėštumo sukeltomis ligomis, ekstragenitalinėmis ligomis. Skyriuje veikia nėščiųjų mokyklėlė ir „ Mamų svetainė“.

Konsultacijų ir diagnostikos kabinetuose teikiamos II lygio ginekologų konsultacijos nėščiosioms ir ginekologinėmis ligomis sergančioms pacientėms. Ginekologijos poskyryje atliekama dubens uždegimo, skausmų mažajame dubenyje, uroginekologinės patologijos, kiaušidžių funkcijos sutrikimų ir menopauzės problemų diagnostika ir gydymas, gimdos ir jos priedų endoskopinės operacijos, plastinės tarpvietės ir makšties operacijos, šlapinimosi sutrikimų korekcija, histeroskopijos (gimdos ertmės apžiūra videosistema). Poskyryje yra 17 lovų. Kasmet gydoma apie 2500 ligonių, atliekama per 2000 ginekologinių operacijų.

Informacija atnaujinta 2017-08-06