Nauja gyvybė į pasaulį ateina modernioje ligoninėje

VšĮ „Kauno klinikinė ligoninė“ įgyvendino projektą „Energiją tausojančių technologijų, įdiegimas VšĮ Kauno klinikinėje ligoninėje, teikiančioje sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“ pagal Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, programą „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas Lietuvos ligoninėse, teikiančiose sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis

2015 m. gegužės mėn. – 2016 m. lapkričio mėn.

Projekto eiga:

• 2015 m. spalio 30 d. parengtas techninis darbo projektas.
  • 2015 m. lapkričio 27 d. atlikta techninio darbo projekto ekspertizė.
  • 2015 m. gruodžio 29 d. pradėti vykdyti rangos darbai.
  • 2016 m. vasario 1 d. dalinai atlikti fasado sienų šiltinimo darbai, sienų ir cokolio konstruktyvų defektų pašalinimas, pakeista dalis durų. Vykdomų darbų užbaigtumas – 18 %.
  • 2016 m. kovo 1 d. tęsiami fasado sienų šiltinimo darbai ir durų keitimas, pradėtas langų keitimas. Vykdomų darbų užbaigtumas – 42 %.
  • 2016 m. balandžio 1 d. tęsiamas darbų vykdymas. Vykdomų darbų užbaigtumas – 62 %.
  • 2016 m. gegužės 1 d. užbaigtas langų ir durų keitimas, tęsiami fasado šiltinimo darbai bei pradėta šilumos punkto renovacija. Vykdomų darbų užbaigtumas – 78 %.
  • 2016 m. lapkričio 30 d. baigti vykdyti fasado šiltinimo, langų ir durų keitimo ir šilumos punkto modernizavimo darbai.
  • 2016 m. gruodžio mėn. projektui skirtas papildomas finansavimas įgyvendintiems vidaus remonto darbams (vėdinimo, šildymo sistemos modernizavimui, LED apšvietimo ir medicinių dujų įrengimui).

Energiją tausojančių technologijų įdiegimui buvo skirta daugiau kaip 2,2 mln. eurų Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos konfederacijos bendradarbiavimo programos lėšų (85% Šveicarijos Konfederacijos ir 15 % Lietuvos Respublikos biudžeto lėšos).

Projekto įgyvendinimo metu atlikti darbai

• Akušerinio-ginekologinio korpuso modernizavimo darbai (Rangovas AB „Panevėžio statybos trestas“), kurių metu buvo apšiltintas pastato fasadas, cokolis ir perdangos, pakeisti langai ir lauko durys, atlikta pastato šilomos punkto renovacija.
    2015 12 14DSC 0223
  • Akušerijos ginekologijos skyriaus vėdinimo, medicininių dujų, vidaus elektros tiekimo ir šildymo sistemų modernizavimo darbai (Rangovas UAB „Irdaiva“), kurių metu skyriuje buvo įrengtas modernus LED apšvietimas, rekuperacinė vėdinimo sistema ir medicinės dujos bei rekonstruota viso pastato šildymo sistema.
    DSC 00018 Fotor2 Fotor

Projekto rezultatai

Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos lėšomis įgyvendintas projektas padeda VšĮ Kauno klinikinei ligoninei tapti modernia ir šiuolaikiška įstaiga, leidžia padidinti sunaudojamos energijos efektyvumą, pagerinti mikroklimatą ligoninės patalpose, o svarbiausia gerina nėščiosioms ir gimdyvėms teikiamas paslaugas bei gydytojų ir slaugytojų darbo sąlygas.

Abeciunas

Kauno klinikinės ligoninės direktorius Gediminas Abeciūnas:

- Naujos gyvybės atėjimas yra stebuklas, kuris suteikia neapsakomai daug džiaugsmo visiems. Didžiuojamės, kad padedant Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programai Kauno klinikinės ligoninės Naujagimių skyrius tapo dar jaukesnis ir patrauklesnis gimdyvėms, jų artimiesiems ir ten dirbančiam personalui.

Grigonis

Projekto vadovas/Kauno klinikinės ligoninės direktoriaus pavaduotojas intervencinei medicinai Kastytis Grigonis:

- Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa daug prisidėjo prie mūsų tikslo tapti modernia gydymo įstaiga. Su partneriais įvykdytos investicijos į įrangą, infrastruktūrą labai naudingos ir medikams, ir pacientams.​

Joneliuniene

Akušerijos ginekologijos skyriaus vyr. akušerė Ilona Joneliūnienė:

- Galime pasidžiaugti paramos būdu atsinaujinusia aparatūra, labai naudinga personalo mokymo programa. Smagu, kad po atliktų remonto darbų, duris atvers 7 gimdyklos iš kurių dvi bus su masažiniais dušais, dvi su vandens procedūromis vonioje. Džiaugiamės ir atnaujintomis palatomis, kuriose po gimdymo galės būti visa šeima.

lietuvos ir sveicarijos bendradarbiavimo programa

Informacija atnaujinta 2017-01-26