Etikos komisija: nevalia piktnaudžiauti žurnalisto darbu

2018-06-19

Pernai gruodį televizijos kanalas Init TV žinių laidoje parodė tendencingą reportažą apie mūsų medikų darbą. Žurnalistė, kuriai ligoninėje buvo suteiktos tinkamos medicininės paslaugos, po to sukūrė melagingą reportažą, pati iš savęs ėmė interviu imituodama neva besiskundžiančią pacientę, skleidė išgalvotus faktus. Dėl to kreipėmės į Visuomenės informavimo etikos komisiją. Ji nusprendė, kad žurnalistė iš tiesų pažeidė etiką.

Programoje „Žinios“ („Init TV“, 2017-12-18) buvo pažeistas Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodekso 53 straipsnis, nustatantis, jog žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai neturi naudoti visuomenės informavimo priemonės savo privatiems reikalams spręsti bei asmeninėms sąskaitoms suvesti.

2018-06-12 sprendimas Nr. EKS-22/18