Kauno klinikinė ligoninė pasirengusi viruso iššūkiui

2020-03-17

Vis dar sulaukiame klausimų apie mūsų pasirengimą COVID-19, saugumą ligoninėje. Mūsų Infekcinių ligų skyrius yra visiškai pasirengęs epidemiologiniams įvykiams ir aprūpintas saugos priemonėmis, kurios atitinka aukščiausius apsaugos nuo užkrečiamų ligų standartus. Didžiuojamės turėdami patyrusį ir kilniam darbui atsidavusius darbuotojus. Jie dalyvauja istoriniuose ir kupinuose iššūkių įvykiuose.

Pas mus parengtos patalpos, kurios yra visiškai izoliuotos. Pastate sudarytos saugios personalo judėjimo schemos, jei teks visą infekcinių ligų korpusą paskirti vien koronavirusui: parengta daugiau nei buvo izoliuotų palatų, vadinamosios švariosios zonos personalo persirengimui, poilsiui ir darbui ne su ligoniais. Šiuo metu tai bene saugiausia nuo virusų vietą visame mieste.

Numatėme ir tuos atvejus, jei tektų operuoti koronavirusu užsikrėtusius ligonius ar suteikti pagalbą gimdyvėms. Tam irgi parengėme patalpas Infekcinių ligų korpuse.

Mums svarbus ir pacientų, ir mūsų darbuotojų saugumas: medikų, slaugytojų, jų padėjėjų, valytojų. Galime užtikrinti, kad šiuo metu tai bene saugiausia vieta nuo visų infekcinių ligų.