x

Akušerijos ginekologijos skyriaus gimtadienio pandemija neužtemdė

2021 sausio 25 d.
f in @

LSMU Kauno ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriui (Josvainių g. 2) suėjo 35-eri! 1986 m. vasario pradžioje ligoninėje buvo atidaryti nauji akušerijos, nėštumo patologijos, ginekologijos skyriai, pasiūlę pacientėms naujas, saugias gimdymo ir gydymo sąlygas. Džiaugiamės, kad tokias sąlygas galime užtikrinti ir po 35 metų ypač sudėtingu pandemijos laikotarpiu.

Pernai LSMU Kauno ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriuje gimė 608 berniukai ir 567 mergytės.

“Girdime Jūsų lūkesčius ir stengiamės, kad ligoninė būtų palanki ne tik naujagimiui, bet ir šeimai, – teigia skyriaus profesionalų komanda. – Smagu, kad pandemija nesutrikdė skyriaus darbo: mūsų durys išliko atviros visoms nėštukėms ir gimdyvėms. Kaip ir iki pandemijos, mūsų skyrius priima gimdyves, kurių nėštumo dydis yra ne mažesnis kaip 34 savaitės, jei jos neserga jokiomis sunkiomis ligomis, dėl kurių joms būtina gimdyti Perinatologijos centre.”

Būsimosios mamos, gimdyvės, jų šeimų nariai vertina galimybę būti kartu gimdymo metu ir laikotarpiu po gimdymo. Tai labai svarbu visai šeimai (mamai, tėčiui ir jų naujam šeimos nariui). Šią galimybę turi visos skyriuje gimdančios moterys ir jų šeimos.   Kiekviena šeima įsikuria atskiroje palatoje, kur gali džiaugtis kūdikio atėjimu į šį pasaulį.

Akušerijos ginekologijos skyriaus personalas visada pasiryžęs patarti rūpimais klausimais. O tų klausimų būna nemažai, ypač susijusių su žindymu! Todėl skyrius turi žindymo specialistę, kuri padės išspręsti iškylančias problemas.

Kiekviena moteris, užsiregistravusi telefonais (8 37) 306 057 arba 8 655 19296, gali atvykti į Akušerijos ginekologijos priėmimo skyrių konsultacijai visais su nėštumu, gimdymu ir ginekologinėmis problemomis susijusiais klausimais.

LSMU Kauno ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriaus personalui svarbios visos besikreipiančios moterys: ir tos, kurioms nenustatytas koronavirusas, ir tos, kurios serga COVID-19 liga.

Pacientės, kurių COVID-19 testas teigiamas, į ligoninę patenka per atskirą, tik joms skirtą įėjimą. Jos gydomos, gimdo ir visą laiką po gimdymo guli atskirose, izoliuotose patalpose, kur joms ir jų mažyliams paslaugas teikia atskiras, su kitomis pacientėmis nedirbantis personalas.