Pirmieji metų naujagimiai

2020-01-03

Per praėjusius metus atnaujintame, šviesiame ir erdviame mūsų ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriuje pasaulį išvydo 1168 naujagimiai. Iš jų buvo trys dvynukai. Pirmą naujųjų 2020 metų parą gimė dvi mergytės. Pernai metus pradėjome sulaukę dviejų vyrukų.

Mūsų gimdyklos sąlygos priartinamos namų aplinkai – kiekviena moteris gimdo atskiroje gimdykloje, kartu su ja gali būti jos šeimos nariai. Po gimdymo naujagimis neatskiriamas nuo motinos ir savo šeimos narių. Tėveliams sudaroma galimybė būti kartu tiek gimdykloje, tiek palatose po gimdymo. Skyriuje gimdyvės skatinamos naujagimius maitinti motinos pienu, pradedant nuo ankstyvo žindymo tik gimus kūdikiui.

Nuo 2015 m. pagimdžiusias moteris pastoviai konsultuoja vyresnioji žindymo specialistė, akušerė V. Perminaitė. Konsultacijos tęsiamos ir mamoms išvykus į namus (telefonu ar moterims atvykus į priėmimo kambarį). Skyriuje nuolat gerinamos sąlygos, tobulinamos paslaugos motinai ir jos kūdikiui, įdiegiami naujausi diagnostikos ir gydymo metodai, naudojama šiuolaikinė medicininė aparatūra. 2004 m. ligoninei suteiktas Naujagimiui palankios ligoninės statusas. 2016 m. statusas išlaikytas.

2018 m. baigta skyriaus renovacija. Šviesiose ir erdviose patalpose atnaujinta medicininė aparatūra, lovos, sienos, lubos. Palatose prie lovų yra įranga, leidžianti bet kuriuo paros metu moteriai išsikviesti skyriaus personalą. Gimdyklose ir palatose įrengtos vonios, dušai. Nuolatinį gryno oro srautą patalpose neatidarius langų užtikrina rekuperacinė ventiliacijos sistema.

Sauliaus Tvirbuto nuotr.