Su Akušerių diena!

2020-05-05

Sveikiname mūsų akušeres su jų profesine švente! Didžiuojamės jų darbų Akušerijos ginekologijos skyriuje.
Sulaukiame daug šiltų ir gražių pacienčių atsiliepimų apie mūsų akušerių rūpestingumą ir dovanojamą šilumą. Ačiū Jums ir linkime daug sėkmės!

1987 metais Nyderlanduose vykusioje Tarptautinėje Akušerių konferencijoje nuspręsta paskelbti gegužės 5-ąją Tarptautine akušerių diena.

Kaip skelbia Lietuvos centrinis valstybės archyvas - Lithuanian central state archives, akušerija Lietuvoje pradėjo rastis ir vystytis, kai XVIII a. Vilniaus universitete buvo atidarytas Medicinos fakultetas. Tuo laikotarpiu Vilniuje buvo įsteigta pirmoji Akušerijos klinika.

Vis dėlto modernios akušerijos pradžia laikoma XX a. pradžia ir ji siejama su gydytojo akušerio ir ginekologo Prano Mažylio asmeniu ir Kauno miestu.

P. Mažylio iniciatyva 1932 m. Kauno Raudonojo Kryžiaus ligoninėje (dabar - Kauno klinikinė ligoninė) buvo įkurta moderni Akušerijos klinika su ambulatorija, laboratorija, auditorija, operaciniu bloku ir bendrabučiu tarnautojams.

Tarptautine akušerių dieną nuspręsta paskelbti 1987 metais Nyderlanduose vykusioje Tarptautinėje Akušerių konferencijoje.