Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sveikinimas

2020-04-27

Mieli Lietuvos gydytojai, slaugytojai, visi medicinos darbuotojai,

Balandžio 27-ąją minime jūsų profesinę šventę. Sakoma, kad mediko profesija yra viena iš tų, kuriai būtinas pašaukimas. Tikiu ir matau, jūs visi turite pašaukimą. Pirmiausia – savąjį vidinį, kuris paskatino jus rinktis šią profesiją. O šiuo sudėtingu metu gavote dar vieną pašaukimą – esate pašaukti į šią kovą su pasauline grėsme COVID-19. Kaip rodo patirtis, ši kova yra be taisyklių, nepaisanti ribų, sienų, kartais net viršijanti galimybių ribas.

Šiandien jūs esate karščiausiose kovos su koronavirusu linijose. Tikiu, kad būna nuovargio akimirkų, kai klausiate savęs „kodėl aš?“. Tačiau iškart klausimą „kodėl?“ keičia kitas klausimas – „kaip?“. Kaip rasti jėgų, kaip susitelkti, kaip išsaugoti žmonių gyvybes.

Kai varžybas laimi garbinama šalies sporto komanda, sakome – „Mes laimėjome“. Kai koronavirusas bus suvaldytas, sakysime tą patį: „Mums pavyko...“. Bet iš tiesų didžiausias indėlis ir atkakliausia kova yra jūsų. Mes džiaugiamės kiekvienu jūsų laimėtu mūšiu už kiekvieną žmogų ir kartu liūdime dėl kiekvienos netekties. Šiandien visa Lietuva yra jūsų didžiausi gerbėjai ir palaikytojai. Mes sergame už jus, jūs darote viską, kad mes būtume sveiki.

Ypatingą padėką skiriu slaugytojams. Šie metai sutapo su tarptautiniais slaugytojų ir akušerių metais, o šiandienė situacija tik patvirtina, koks neįkainojamas yra slaugytojų darbas, kiek drąsos, stiprybės ir meilės žmogui jis reikalauja. Ačiū jums!

Brangūs medikai,

Dar kartą dėkoju už visas jūsų darbo dienas ir naktis, už tai, kad atsakote į pašaukimą – oriai, atsakingai, profesionaliai. Jūs mūsų dienų herojai ir mūsų viltis, kad surėmę pečius ir vieningi įveiksime mums tekusius iššūkius. Filmuotas ministro sveikinimas yra čia.