x

Priėmimo skubios pagalbos ir traumų skyrius

Adresas: Gedimino g. 36

Skyrius veikia visą parą darbo ir išeiginėmis dienomis
Planiniai pacientai konsultuojami: I–V 8–18 val.

Skubios ortopedo traumatologo  konsultacijos: (8 37) 423 071
Planinės ortopedo traumatologo konsultacijos: (8 37) 423 070
Išankstinė registracija: (8 37) 208 314

Į skyrių patogiausia patekti iš Gedimino gatvės (adresas – Gedimino g. 36).

Į ligoninę galima patekti iš Laisvės al., Gedimino g. bei Kęstučio g.

L.e.p. skyriaus vedėjas
Artūras Šulnius
Tel.(8 37) 425 243
Koordinatorė
Loreta Valinevičienė
Tel.(8 37) 425 404
Vyresnioji slaugytoja
Jovita Raslavičienė
Tel.(8 37) 423 071

Apie skyrių

LSMU Kauno ligoninės Ortoedijos traumatologijos klinikos Priėmimo skubios pagalbos ir traumų skyrius užima išskirtinę vietą Kauno asmens sveikatos priežiūros paslaugų struktūroje. Jis veikia visą parą. Čia suteikiama skubi medicininė pagalba asmenims, patyrusiems traumas (dėl autoįvykių, šunų įkandimų ar traumų patirų buityje, sportuojant, laisvalaikiu). Skyriuje gerai išvystyta ortopedinių trauminių ligonių aptarnavimo sistema bei įrengta patikima gydomoji diagnostinė bazė.

Ortopedinius trauminius ligonius nuo pirmos kreipimosi dienos iki gydymo pabaigos konsultuoja ir gydo kvalifikuoti specialistai:

  • gydytojai ortopedai traumatologai;
  • vaikų ortopedai traumatologai;
  • radiologai;
  • anesteziologai reanimatologai;
  • kitų specialybių gydytojai.

Čia taip pat sprendžiami pacientų laikinojo ir nuolatinio nedarbingumo klausimai (dirba gydytojų konsultacinė komisija).

Kiekvieną parą į skyrių kreipiasi 150-200 traumas patyrusių žmonių, o kai nepalankios oro sąlygos bei švenčių dienomis – 250-300 žmonių. Per metus čia atliekama apie 5000 ambulatorinių operacijų, perrišamos žaizdos 60 000 pacientų, paskiepijama apie 11 000 žmonių nuo stabligės, apie 1 100 – nuo pasiutligės.

Skyriuje taip pat konsultuoja kitų ligų specialistai: chirurgas, gydytojai terapeutai, pulmonologas, neurologai, klinikiniai fiziologai, endoskopuotojai, psichiatras, nefrologas, reabilitologai.

Teikiamos ambulatorinės reabilitacijos paslaugos.

Svarbi informacija

Hospitalizacija planine tvarka vyksta tik darbo dienomis, nuo 8 iki 13 valandos.

Pacientas privalo turėti:

  • Gydytojo siuntimą (forma 027/a).
  • Galiojančius asmens tapatybę ir socialinį draustumą patvirtinančius dokumentus (socialinio draudimo pažymėjimą, pensininko, neįgalaus asmens, darbo biržos pažymėjimą arba kt.).
  • Jei prieš atvykstant į Priėmimo skyrių, pacientui buvo atlikti tyrimai ar rentgeno nuotraukos, būtina juos turėti su savimi. Tai palengvins ligoninės gydytojų darbą ir padės greičiau nustatyti sveikatos sutrikimus.

Pacientai, neturintys gydytojo siuntimo ar atvežti greitosios medicinos pagalbos tarnybos, kai nėra poreikio būtinajai pagalbai, už suteiktą gydytojo konsultaciją bei atliktus tyrimus turi susimokėti pagal kainyną, esantį Registratūroje.

Bendrosios praktikos gydytojo paslauga teikiama nemokamai tik tiems pacientams, kurie yra prisirašę pirminėse sveikatos priežiūros įstaigose, sudariusiose sutartį su VšĮ LSMU Kauno ligonine. Ir tik šventinėmis dienomis bei savaitgaliais ar pasibaigus pirminės sveikatos priežiūros įstaigos darbo laikui.

Visais ištyrimo bei gydymo atvejais, išskyrus tuos, kai gresia pavojus gyvybei, reikalingas asmens sutikimas. Jei pacientai nepilnamečiai (iki 16 m.) būtinas tėvų arba globėjų sutikimas.

Apie skyrių esanti teritorija dėl pacientų ir personalo saugumo visą parą stebima vaizdo kameromis.

Būtinoji pagalba

Gydytojo siuntimas neprivalomas, jei į Priėmimo skyrių kreipiamasi dėl būtinosios pagalbos.

Lietuvos Respublikos ir kitų Europos Sąjungos valstybių piliečiams, pateikusiems asmens tapatybės dokumentą bei ES socialinį draustumą patvirtinančius dokumentus (socialinio draudimo, pensininko, neįgalaus asmens ar darbo biržos pažymėjimai), būtinoji pagalba suteikiama nemokamai.

Neturint šių dokumentų, už suteiktą būtinąją pagalbą reikia apsimokėti įstatymų bei kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

Būtinosios pagalbos paslaugų sąrašas yra skyriaus informaciniame aplankale.

Skubos tvarka, jei turi gydytojo siuntimą, asmuo gali bet kuriuo metu (visą parą) kreiptis į Priėmimo skyrių konsultacijai ir hospitalizacijai. Tokiais atvejais taip pat reikia turėti tapatybę bei socialinį draustumą patvirtinančius dokumentus.

Jei į Priėmimo skyrių atvykusiam pacientui iš karto nepavyksta nustatyti diagnozės, jei reikalingi papildomi tyrimai, specialistų konsultacijos, gydymas (kai yra reali grėsmė sveikatai ar gyvybei), teikiama 4-24 valandas trunkanti paciento stebėjimo paslauga. Per tą laiką gydytojas turi galimybę įvertinti paciento būklę ir priimti sprendimą dėl jo tolesnio gydymo (išleidimo į namus, nukreipimo į kitą gydymo įstaigą, hospitalizavimo).