Suaugusiųjų priėmimo ir skubios pagalbos skyrius

Centrinis korpusas (Josvainių g. 2), tel.: (8 37) 306 011

Akušerijos ir ginekologijos korpusas (Josvainių g. 2), tel.: (8 37) 306 057, (8 37) 306 080

Infekcinių ligų korpusas (Baltijos g. 120), tel.: (8 37) 306 055

Kontaktai (Josvainių g. 2)

Skyriaus vedėja
Vidaus ligų gydytoja Gražina Karalevičienė Tel.: (8 37) 306 012
 
Vyresnioji slaugytoja
Vyresnioji slaugytoja Audronė Paulė Tel.: (8 37) 306 011

Apie skyrių

Suaugusiųjų priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje pacientams paslaugos teikamos visą parą. Kreipiantis į Suaugusiųjų priėmimo ir skubios pagalbos skyrių dėl būtinosios pagalbos, gydytojo siuntimas neprivalomas.

Būtinoji pagalba nuolat gyvenantiems Lietuvoje piliečiams teikiama nemokamai. Būtinosios pagalbos sąrašas ir mąstai yra skyriaus informaciniame aplankale.

Europos sąjungos piliečiams būtinoji pagalba teikiama nemokamai tik pateikus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir Europos sveikatos draudimo kortelę.

Atvykstantys skubos tvarka konsultacijai ar hospitalizacijai su gydytojo siuntimu, pacientai gali kreiptis į Suaugusiųjų priėmimo ir skubios pagalbos skyrių visą parą. Atvykus turėti asmens tapatybę bei socialinį draustumą patvirtinantį dokumentą (socialinio draudimo, pensininko, neįgaliojo, darbo biržos pažymėjimą arba kt.).

Jei į skyrių atvykusiam pacientui iš karto nepavyksta nustatyti diagnozės, reikalingi papildomi tyrimai, specialistų konsultacijos, gydymas (esant realiai grėsmei sveikatai ar gyvybei), teikiama stebėjimo paslauga trunkanti nuo 4-24 val. Per tą laiką gydytojas turi galimybę įvertinti paciento būklę, priimti sprendimą dėl tolesnio gydymo (išleidimo į namus, nukreipimo į kitą gydymo įstaigą, stacionarizavimo).

Atvykstantys hospitalizacijai planine tvarka ( stacionarizavimas planine tvarka vykdomas darbo dienomis nuo 8 iki 13 val.), pacientai privalo turėti:

  • gydytojo siuntimą (forma 027/a)
  • tapatybę ir socialinį draustumą patvirtinančius dokumentus bei (pensininko, neįgaliojo, Darbo biržos) pažymėjimą.

Pacientai privalo pateikti tik galiojančius asmens tapatybę ir socialinį draustumą patvirtinančius dokumentus. Jei, prieš atvykstant į Suaugusiųjų priėmimo ir skubios pagalbos skyrių, pacientui buvo atlikti tyrimai ar rentgeno nuotraukos, būtina juos turėti su savimi. Tai palengvins gydytojų darbą, padės greičiau nustatyti sveikatos sutrikimus. Neturintys gydytojo siuntimo bei atvežti greitosios medicinos pagalbos pacientai, kai nėra būtinosios pagalbos, už gydytojo konsultaciją bei atliktus tyrimus turi susimokėti pagal kainyną, esantį registratūroje. Bendrosios praktikos gydytojo paslauga teikiama nemokamai tik tiems pacientams, kurie yra prisirašę pirminėse sveikatos priežiūros įstaigose, sudariusiose sutartį su VšĮ Kauno klinikine ligonine, pasibaigus jų darbo laikui bei poilsio dienomis.

Atvykstantiems hospitalizacijai rekomenduojama turėti asmens higienos priemones. Jeigu jūs norėsite ligoninėje dėvėti savo drabužius, jie turėtų būti švarūs ir tvarkingi. Pacientų elgesį ligoninėje reglamentuoja ligoninės vidaus tvarkos taisyklės. Skyriaus teritorija visą parą stebima vaizdo kameromis.

Visais ištyrimo bei gydymo atvejais, išskyrus gyvybei grėsmingus, reikalingas asmens sutikimas. Jei pacientas neveiksnus – paciento atstovo pagal įstatymą ar atstovo pagal pavedimą, sutikimas.

Informacija atnaujinta 2020-01-31